Nový Microsoft Edge Návrat Exploreru?

Published by xsiposm on

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt microsoft edge wallpaper

Potenciálne najzaujímavejšími informáciami však bolo, že vývojári zvažujú pridat IE11 ako doplnok a že nový Edge sa asi dostane aj na Linux.

Chromium už v súčasnosti podporuje Linux, čiže by nešlo o veľkú senzáciu. Všetok softvér od Microsoftu, ponúkaný aj pre Linux, však vzbudzuje pozornosť. Zatiaľ ale nepadlo definitívne rozhodnutie, či Microsoft Edge na Linuxe skutočne uvidíme. Na Linuxe však existuje mnoho iných prehliadačov, skôr by išlo o „spestrenie“ ponuky. Na tému upozorňujenapríklad web Neowin.net.Čítajte ajAko sa líši nový Edge od Chrome? Microsoft vypol vyše 50 služieb od Googlu

Z pohľadu prehliadača Edge založeného na projekte Chromium však rozhodne nemá ísť o jediné novinky. Microsoft stručne naznačil aj ďalšie nové funkcie či vylepšenia, ktoré môžeme potenciálne očakávať. Do testovania by sa mali vybrané funkcionality dostať v priebehu nasledujúcich týždňov.

Veľkú pozornosť vzbudil predovšetkým mód kompatibility pre internetový prehliadač Internet Explorer. Mal by zaistiť, aby sme mohli plnohodnotne pracovať priamo v prostredí Edge aj s webovými stránkami či inými projektmi, ktoré štandardne pre svoju činnosť vyžadujú Internet Explorer (11). Ten je naďalej prítomný aj vo Windows 10.Čítajte ajWindows 10 u vybraných prehliadačov vylepší režim inkognito

Režim kompatibility však predstavuje určité „maslo na hlave“ Microsoftu. V časoch, kedy Microsoft ešte na trhu webových prehliadačov okupoval značné podiely, totiž prinášal v IE rôzne vlastné technológie a riešenia, kým projekty ako Firefox, Chrome alebo Safari sa sústreďovali na silnú podporu všeobecne uznávaných webových štandardov.

Aj preto je samotný IE naďalej dostupný v novom operačnom systéme Windows 10 a budeme ho môcť používať v Edge – mnoho najmä starších webových a intranetových stránok je stále odkázaných práve na IE.

Ďalšou novinkou sú napríklad kolekcie „Collections“. Má ísť o funkcionalitu, resp. zabudovaný nástroj, pomocou ktorého si budeme môcť ukladať webový obsah (vrátane obrázkov, textu) počas nášho prehliadania a následne obsah exportovať, resp. zdieľať. Export by mal byť umožnený aj do aplikácií ako napríklad Word či Excel.

Nástroje ochrany súkromia naopak predstavujú dodatočné nástroje kontroly ochrany súkromia a majú umožniť zákazníkom zvoliť si z trojlístka úrovní ochrany súkromia v Microsoft Edge. Podľa voľby používateľa potom Microsoft Edge upraví, ako ho môžu tretie strany sledovať na webe.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *